כבוד היועמ״ש.

הפודקאסט של היועצים המשפטיים (וגם לאלה שלא)

כבוד היועמ״ש – עם עו״ד קרן יכין דורון – הפודקאסט של היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל (ולא רק להם).

ליועצים משפטיים פנימיים אין אף פעם זמן. בטח לא בתפקיד עמוס ומגוון כמו שלהם. אף פעם אין להם זמן לשיחה על כוס קפה. לספר ולהקשיב – על החיים, ניהול הקריירה, ניהול זמן , קשיים, תובנות ואיך לחבר את הכל יחד.

אז עו"ד קרן יכין דורון, נשיאת ארגון ACC Israel – איגוד היועצים המשפטיים הפנימיים בישראל החליטה לעשות את זה בשבילכם. מוזמנים לפודקאסט הכי אינטימי שיש בעולם המשפט – בו מתארחים יועצים משפטיים מובילים בתחומם המדברים על הנושאים הכי אישיים שלהם בניהול הקריירה – אתגרים, השראה ובחירות שעיצבו את חייהם.

תהנו!

עו"ד קרן יכין דורון היא היועצת המשפטית של חברת "ביג מרכזי קניות" ונשיאת ארגון .ACC Israel קרן החלה את דרכה במשרד עורכי הדין לוי מידן, בהמשך כיועצת המשפטית של קבוצת לווינשטיין במשך כ- 10 שנים, למעלה מעשור, וב- 7 השנים האחרונות מובילה את הייעוץ המשפטי של חברת ביג מרכזי קניות.

ארגון ACC Israel (קישור) הוא ארגון מקצועי חשוב והשלוחה הישראלית של ארגון משפטי גלובאלי שמקדם את האינטרסים המקצועיים של יועצים משפטיים פנימיים – בארגון חברים למעלה מ- 45,000 יועצים משפטיים ב- 90 מדינות ברחבי העולם, ובישראל לבדה פעילים כ 500 יועמ"שים, ובסך הכל לוקחים חלק כ- 1,500 יועצים משפטיים בפעילויות השונות לאורך השנה.

להצטרפות כחברים לארגון ACC Israel – הקליקו כאן.

חזי משתף בשיחה אישית על המקרה שחווה בקשר עם תפקידו כיועץ משפטי בקבוצת שיכון ובינוי עד שהוחלט לסגור את התיק נגדו. שש שנים מאוחר יותר אין ספק שזה מהדברים שכולנו רק מקווים שלא יקרה לנו כיועצים משפטיים שלא ייקרה במשמרת שלנו אז איך הוא כל כך אופטימי, מה הוא מציע לעשות ביום יום כדי להתמודד עם החששות והחשיפות מי נשאר איתך ומי נעלם בדרך איך מנהלים את ההליך הזה עד לזיכוי המלא ואיך יוצאים מחוזקים מכל זה.
עכשיו שאנחנו מותקפים וחשופים למתקפות סייבר יותר ויותר ביקשתי מענבר להסביר לנו קצת על העולם הזה של אבטחת מידע גם מעינים של מומחית בתחום וגם כזו שהגיעה בכלל מעולם עריכת הדין והייעוץ המשפטי הפנימי ובעיקר יצאתי עם חרדה שגורמים שונים ואולי גם עוינים כנראה יודעים או יכולים לדעת עלינו ועל הארגונים שבהם אנחנו פועלים הרבה מידע פרטי, רגיש  וכזה שיכול לגרום הרבה נזק לביזנס. ושאי אפשר לשבת בשקט ורק לקוות לטוב. היא כן הצליחה למצוא גם כמה דברים אופטימיים בכל זאת.

תהנו

סוף סוף פגשתי את טלי מירסקי,
 שנים שאני שומעת עליה ועל הקריירה שהיא עושה בעולם הייעוץ המשפטי, אבל לא הצטלבנו. אז הופתעתי לגלות שהיא בכלל לא תכננה את המסלול הזה שהוביל אותה להיות סמנכלית, היועצת המשפטית של רובצת NICE בחמש שנים האחרונות, ועוד תקופה משמעותית לפני כן בפרוטארום והיא בכלל חשבה להיות בפרקליטות.
דברנו בגילוי לב על האתגרים בניהול צוותים בינלאומיים פזורים בכל יבשת, על פערי התרבות, על היתרונות והחסרונות בלהיות ישראלי בתוך זה, על מעברים בין עולמות תוכן בקריירה, על החשיבות בלהעיז ולקחת הזדמנויות שנראות מופרכות וזמניות במבט ראשון.
אחרי הדלקת נר ראשון של חנוכה ונצחון בלתי נשכח של ארגנטינה, נפגשתי לשיחה עם שרון יאורי Sharon Yaory היועצת המשפטית של קבוצת פריוריטי שגם מלווה יזמים ויועצים משפטיים בהקמת מחלקות משפטיות בארגונים. ריכזנו עבורכם בשיחה אחת את הדברים החשובים ביותר שיועץ/ת משפטי/ת צריכים לעשות כשהם נכנסים לתפקיד ועוד יותר כשמדובר בתפקיד חדש בארגון ומה התכונות הכי משמעותיות שכדאי להביא איתנו לשם. ראיון עם הרבה אור.

מסוג המרואיינות שנסחפים אחריהן. מי שהחלה כמתכנתת מחשבים בכלל והתמחתה בדיני מחשבים, מובילה מזה למעלה מעשור את המחלקה המשפטית ואת פורום womeness, שפועל להעלאת המודעות לשיוויון מגדרי בארגון. היא מתעקשת שהיא מאושרת לקום ביום ראשון בבוקר, ומאמינה גדולה בללכת אחרי מה שעושה לך טוב. זה מה שהביא אותה גם במהלך הקריירה לעצור הכל לשנתיים ולא הפריע לה לחזור בגדול.

בפרק ה 18 החגיגי של הפודקאסט 'כבוד היועמ"ש' יצאה קרן יכין דורון לפגוש את עו״ד חגי אורן שמכהן מדצמבר האחרון כמנכ״ל מיטב דש גמל ופנסיה, וניסתה להבין ממנו איך מגיעים מתפקיד עורך דין שמתמחה בשוק ההון ויועץ משפטי  בבית השקעות – לכיסא המנכ״ל. מבטיחים שתקבלו לפחות כמה טיפים להתנהלות נכונה שתקרב אתכם לשם.

מה מניע שלושה יועצים משפטים – של אילן אלו״ט ועמותה לילדים בסיכון – להילחם את מלחמתם של קבוצות מוחלשות בתור קריירה?
פרק חגיגי במיוחד עם שלושה יועצים משפטיים בעמותות חברתיות – למה הם החליטו על קריירה במגזר השלישי, מה מניע איתם ומאפשר להם להתחיל כל יום מחדש לקדם זכויות של קבוצות מוחלשות.

יצאתי מלאה באופטימיות שאם באמת רוצים אפשר לעשות שינוי. פרק שכולו נתינה. תהנו!

השבוע שוחחתי עם גדעון רוזנברג מרחוק – אני בארה"ב הוא בישראל אבל לא ויתרנו על המפגש. גדעון הוא המשנה ליועץ המשפטי של חברת Nvidia שרכשה את מלאנוקס בה היה היועץ המשפטי בישראל מעל לעשור. דיברנו על חווית לימודים לתואר ראשון בלונדון, המעבר לייעוץ משפטי בחברה אמריקאית באטלנטה ובחינת הרישיון בניו יורק, איך הגיע להייטק ומה השאיר אותו שם וגם על התפקיד המפתיע שלקח על עצמו בנוסף – ראש מערך משאבי האנוש של הקבוצה בשבע מדינות. האזנה נעימה.

פגשתי את מיכל בוימולד אורון, מי שהיתה במשך 9 שנים היועצת המשפטית וסמנכלית פיתוח עסקי של ״אבן קיסר״ ובשלוש שנים האחרונות היזמית והמנכלית של Fortunet בנק השקעות לעסקים מעולם האי קומרס ושמעתי על איך זה להיפרד מעולם הייעוץ המשפטי הקלאסי ולהקים עסק של העולם החדש ומה הכין אותה לכל זה.

המשך השיחה שלי עם עו"ד דניאל וולפסון – היועצת המשפטית של חברת NetoMedia והישראלית הראשונה שהגיעה לפסגת הר האוורסט, למי שנשאר במתח משבוע שעבר… מבטיחה שהשיא עוד לפנינו. ולמי שלא הקשיב עדין לסיפורה האישי יוצא הדופן ומעורר ההשראה, לא פחות תתחילו מחלק א. חלק ב מוגש כעת להנאתכם.

זכיתי לשמוע את סיפורה הבלתי יאומן של עו"ד דניאל וולפסון – היועצת המשפטית של חברת NetoMedia והישראלית הראשונה שהגיעה לפסגת הר האוורסט, וזה רק חלק מהדרמות שקרו לה בחיים. בשיחה חושפנית שתעלה בשני חלקים ניסיתי להבין איך מגיעים לשיא כזה, למה דניאל חושבת שכל אחד מאיתנו יכול אם רק נחליט, נעבוד הכי קשה שאפשר ונסכים לעשות ויתורים כבדים בתחומים אחרים בחיינו. מאחלת שכל מי שמקשיב ועדין לא מצא – למצוא את האוורסט שלו. פרק שכולו בפה פעור.

חלק א מוגש כעת להנאתכם

פגשתי את עומר שלו שהיה יועץ משפטי בחברות תעופה במרבית שנות הקריירה שלו אבל דווקא לפי חמש שנים בחר לשנות כיוון והצטרף למשרד עוה"ד גרוס, אורעד, שלימוף כשותף מנהל. גיליתי מה הכי חשוב כדי להצליח לצלול לתחומים שלא הכרת קודם ולמה כל כך חשוב לדעת איך להניע אנשים במערכת לפעולה ומה הופך אותו לאדם חיובי כל כך.

פגשתי את גורית ורדי היועמשית של פייבר Fiverr חברה שצמחה מסטארט אפ ישראלי לחברה נסחרת בבורסה של ניו יורק והגיעה לשווי של מעל 8 מיליארד דולר דיברנו על צמיחה יחד עם הארגון ופיתוח יכולות יזמיות, החיבור לפעילות העסקית, והסקרנות להמשיך להביא דברים חדשים לשולחן.

זכיתי לשמוע מיועצים משפטיים ותיקים ומובילים בארגון שלהם מה נדרש כדי להיות יועמ״ש מצליח בארגון, איך נמנעים משחיקה ושומרים על תשוקה ואיך יודעים מתי צריך לפנות את הכיסא.

למרות הסגר והיומן העמוס שלה, הצלחתי להפגש עם יעל נבו ולנסות להבין איך זה להיות היועצת המשפטית של חברת החשמל עם עשרות עורכי דין תחתיה,להיות סמנכלית אישה ראשונה בהיסטוריה של החברה,מה זה אומר ייעוץ משפטי מאפשר והאם יש דבר כזה ניהול נשי (ויש גם תמונה מפתיעה). תהנו!

בפרק הזה פגשתי את אנדרו רוזןהיועץ המשפטי של SES ישראלחלק מחברת לווינים גלובלית שמשדרת אלפי ערוצי טלוויזיה ואינטרנט למאות מיליוני אנשים בעולם. אז בניגוד לרובנו, אנדרו בחר בגיל 23 לחיות את חייו בישראל.ניסיתי להבין איך זה קרה דוקא אחרי פגישה לא צפויה עם חיילת באוטובוס, איך למד עברית ועשה תואר במשפטים באוניברסיטה בישראל, הקים משפחה ובנה קריירה כיועץ משפטי בארגונים מובילים בתחומם. הכל לבד ללא משפחה וללא חיבור מיוחד למקום הזה.דיברנו גם על איך מתגברים על פערי התרבות, האם גם אחרי 30 שנה מרגישים זרים? למה לא מפסיקים להתגעגעולמה הוא באמת חושב שדווקא טוב לחיות פה. פרק אופטימי וציוני במיוחד תהנו.

ממשיכים מרחוק – פרק מיוחד עם אבירם גביש – היום סמנכ״ל, יועץ משפטי ראשי של קבוצת בזן שהסביר לי למה קריירה בעולם ביטוח זה מרתק ולכן עשה את זה במשך 15 שנה לפחותאיך צומחים לתפקידים ניהוליים עסקיים במקביל לייעוץ המשפטי באותו ארגון ומקבלים הזדמנויות משמעותיות ומאתגרות, ממי קיבל את הטיפ הכי חשוב שמלווה אותו עד היום בניהול הקריירהומתי הבין שתקשורת טובה יותר אם עושים אותה מול מראה ולכן תמיד הקפיד על .זה גם עם בעובדים שלו

אז איך הופכים מבוגר יחידת 8200 לעורך דין במשרד מוביל ומשם ליועץ משפטי בסטרטאפים, ליזם ומומחה בתחום Legal-Operations …ספוילר – הכל מתוכנן מראש. אז פגשתי את עידו בר גיל – היום מנכ״ל חברת Lawflex Designed solutions וחדשן בעולם ה Legal Tech.

יצאנו לגלות איך זה להיות יועץ משפטי במקום הכי יצירתי ומבוקש בסביבה.קרן באר יועמשית של גוגל (ישראל) התארחה בפודקאסט וסיפרה איך עושים את השינוי המחשבתי הזה איך זה לעבוד מול האנשים הכי מגניבים חכמים ויצירתיים בתעשייה, ומה היא חשבה כשגילתה שלא יהיה לה חדר, וגם על הגשמת חלומות והרבה אומץ תהנו.

למה להחליט באמצע הקריירה לעבור לעבוד במגזר השלישי וללכת על ערכים חברתיים ופחות עסקיים, איך מוותרים על כל התנאים הנלווים שהיו לך קודם ולמה חייבים לעצור הכל ולצאת לטיול משפחתי שללפחות שלושה חודשים עד גיל 40 עם אורי טורקיה שלס.

הצלחנו למצוא את עו״ד חזי קטן בין טיסה טיסה לשיחה על קריירה משפטית מלאת אתגרים וגם גילינו איך פגישה מקרית עם איטלקיה שנית לו את כל המסלול.

כיצד בונים קריירה בינלאומית בעולם המשפטי, מגשרים על פערי תרבויות ומדייקים את המסלול הנכון לך? נועה רוזנברג סיגלוביץ פינתה לנו שעה כדי לעזור לנו לנסות להבין.

אז איך משתלטים על משרה בתאגיד ענק? ומה המדד לגלות מתי הגיע הזמן לזוז הלאה? הדר ויסמונסקי-וינברג שיתפה אותנו במסלול הקריירה שלה עד לתפקידה הנוכחי כסמנכל"ית ויועצת משפטית של פרטנר.