אורי לבנון

יועץ משפטי ראשי, חברת עורק קפיטל

ניהול קריירה ליועמ"שים

תתעוררו!!! יש לכם עוד עבודה לעשות!
יועצים משפטיים, להבדיל מעורכי דין במשרדים, הם שכירים שלהם אין פיזור סיכונים – יש להם רק לקוח אחד!
המשכורת נכנסת מידי חודש, הבונוס יגיע בסוף שנה ואולי יהיה מזל במימוש האופציות. עם השנים אתם נכנסים לבלון זהב ופתאום בום! טראח! מה קרה? החברה התמזגה, הבוסית התחלפה …ואז תגלו שלמצוא חלופה זה עניין של חודשים רבים.
אין שום דבר חדש במה שאני הולך להמליץ לכם לעשות. העניין שהרב נרדמים בבלון הנעים. אז:

1. תקבעו יעד קריירה קרוב ריאלי: לדוגמא: א. עוד שנתיים אעבור לעבוד בחברה ציבורית כי עד עכשיו עבדתי רק בחברות פרטיות, ב. לא להישאר יותר מידי שנים בחברה בתחום נישתי מידי או חברה שהליווי המשפטי מסתכם בסוג אחד של הסכם רישיון, שירות או הפצה.

2. תמצאו מנטור: המנטור יעניק לכם כלים, יסייע במציאת כיוונים ויפתח לכם דלתות. שבו עימו, שתפו בחוזקות שלכם ותלמדו איך ניתן למנף אותן. מנטור ניתן למצוא בתכנית/ מרכז המנטורינג של ה-ACC. אל תתביישו לפנות בכנס או בסוף הרצאה ליועמ"ש משפטי ותיק שעשה דרך מקצועית שאתם מתחברים אליה.

3. תמדדו דופק תעסוקתי: תהיו בקשר פעם עם חברת השמה כדי להבין את מיקומכם ביחס לשוק ועל חלופות רלוונטיות. זה לא אומר שצריך להחליף מקום עבודה, זה אומר שאתם צריכים להחליט באופן מודע שאתם ממשיכים איפה שאתם נמצאים מהסיבות הנכונות ובעיניים פקוחות.

4. תעלו את שווי ההון האנושי שלכם: איך? תרימו את הראש, תבינו את יעדי החברה, תעמיקו את ההכרות עם מחלקות אחרות בארגון שלכם ואתגריהן, תעשו חיבורים עסקיים, תמצאו פתרונות ולא בעיות, תתמקצעו – תצאו להכשרות מקצועיות של ה-ACC. תגיעו למצב שלא קל להחליף אתכם – שאתם לא מוצר מדף!

5. נטוורקינג, נטוורקינג, נטוורקינג: כל אדם חדש שתכירו יכול להיות המעסיק, השותף או לקוח עתידי. תיפגשו כמה שיותר אנשים! תחילה עם אנשים שקיימת סינרגיה לתחום המקצועי שלכם ולפעילות המעסיק. התחלה טובה תהיה להגדיר שתכירו 4 אנשים חדשים בכל כנס שתלכו. תקבעו לקפה. בדרך זו גם תמצאו אנשים טובים בדרך ולא תרגישו לבד. תהפכו את לינקדין לפלטפורמה של אנשים שפגשתם ושתמיד תרגישו נוח לפנות אליהם. תגדירו יעד ראשוני של 500 איש.

קחו את תכנון הקריירה כעבודה השנייה שלכם, תכינו תוכניות מגירה. העבודה הזו תיתן לכם שקט, תעניק לכם אופק, בטחון וערך!